2018 Abaco Beach Blue Marlin Tournament - Live Scoring provided by CatchStat.com

 Overall Standings Base Entry 

RankTeamPoints
1 Lo Que Sea 1550
2 Asian Pearl 1200
3 Hit n Run 1200
4 Miss Victoria 1100
5 Wave Paver 950
6 Islena 800
7 Bad Daddy 753
8 Game Changer 700
9 Sonny Boy 600
10 Teque 550
12

CatchStats 

Team Count 16
Angler Count 87
Billfish Count 40
Blue Marlin Count 20
White Marlin Count 14
Sailfish Count 6
Spearfish Count 0
Unidentified Billfish Count 0
Dolphin Count 1
Wahoo Count 0
Blackfin Tuna Count 0
Yellowfin Tuna Count 0
Billfish per Team 2.5

 FishLog 

TeamAnglerSpeciesCatch Time
NotoriousSarah McMahonBlue Marlin6.02.18 04:29:46
IslenaSteve GreenbergBlue Marlin6.02.18 04:10:59
TequeCarlos E. KauffmannBlue Marlin6.02.18 04:09:51
Game ChangerJeremiah NachtigalWhite Marlin6.02.18 03:50:00
Hit n RunGrey IngrahmBlue Marlin6.02.18 03:15:00
IslenaJohn GayeskiBlue Marlin6.02.18 02:30:00
Aquaholic TooPerry Osman Blue Marlin6.02.18 02:16:00
Sonny BoyPaul CavalSailfish6.02.18 12:46:11
Wave PaverJr Davis Blue Marlin6.02.18 12:32:05
Miss VictoriaAndrew BradyWhite Marlin6.02.18 12:29:06
12345

 $1,000 Top Boat Billfish Points Combined
Optional Category - Winner Take All 

RankTeamPoints
1 Lo Que Sea 1550
2 Asian Pearl 1200
3 Hit n Run 1200
4 Wave Paver 950
5 Bad Daddy 753
6 Game Changer 700
7 Notorious 550
8 Grander 400

 $5,000 Billfish Release
Optional Category - 50/30/20 

RankTeamPoints
1 Lo Que Sea 1550
2 Asian Pearl 1200
3 Hit n Run 1200
4 Miss Victoria 1100
5 Wave Paver 950
6 Notorious 550
7 Grander 400
8 Bad Daddy 150

 $1,000 Billfish Release
Optional Category - 50/30/20 

RankTeamPoints
1 Lo Que Sea 1550
2 Asian Pearl 1200
3 Hit n Run 1200
4 Wave Paver 950
5 Islena 800
6 Game Changer 700
7 Sonny Boy 600
8 Notorious 550
9 Grander 400
10 Aquaholic Too 400
12

 $5,000 Largest Blue Marlin
Optional Category - 70/30 

RankTeamAnglerPoints
1 Bad Daddy Bob Berg603

 $1,000 Largest Blue Marlin
Optional Category - 70/30 

RankTeamAnglerPoints
1 Bad Daddy Bob Berg603

 Funfish Division - Mahi
Optional Category - Winner Take All 

RankTeamAnglerPoints
1 Sonny Boy Patrick Rusbridge32.4

 Funfish Division - Tuna
Optional Category - Winner Take All 

RankTeamAnglerPoints
 No live scoring to display yet.

 Funfish Division - Wahoo
Optional Category - Winner Take All 

RankTeamAnglerPoints
 No live scoring to display yet.

 Top Captain & Crew 

RankAnglerPoints
1 Kevin Paul1550
2 Jeff Kosiba1200
3 Brian Speedy1100
4 Eddie Wimbrow950
5 David Fields800
6 Jason Walcott753
7 James Putzig700
8 Ray Peterson550
9 John Stark400
10 Not Available400
12

 Top Angler Base Entry 

RankAnglerPoints
1 Tony Huerta1150
2 Ranfor Nijdam800
3 Jr Davis800
4 Grey Ingrahm800
5 Bob Berg753
6 Heath Brown550
7 Robert Boyce Jr550
8 Sarah McMahon550
9 Harold Rusbridge400
10 Robert Voges400
123

 Top Lady Angler Base Entry 

RankAnglerPoints
1 Sarah McMahon550
2 Laura Russell400

 Top Junior Angler Base Entry 

RankAnglerPoints
1 Finn Sinclair150